Úroveň naší ligy – 3. kolo

02.08.2010 17:33

 

Po dlouhé době jsem měl víkend jen pro sebe a tak jsem se domluvil na návštěvě dvou utkání naší jedinečné soutěže. Je štěstí, že kamarád, ač je to vetřelec (rozuměj klokan) je i rybář. Na celém víkendu doba v řece strávená bylo nakonec to nejlepší, co mne potkalo. Konkurovat tomu snad jen mohlo kolínko v hospůdce u Medvěda v Žatci.

Náš domácí zápas se škodovkářema se nesl ve znamení nepřesností nejen hráčů, ale i rozhodčích. U hráčů bych to ještě pochopil. Musíme vyhrát!, může svazovat nožičky a pak ta lehkost prostě není. Nakonec to se projevilo po vstřelení gólu, kdy nervozita spadla a najednou k vidění byli i pěkné záblesky. Do té doby nás mohl bavit snad jen Ragued svými obranými zákroky. Hra Boleslavy totiž kvality též mnoho nepřinesla. Návštěva byla jednoznačně ubohá. Snad se podaří najít řešení a bojkot bude ukončen, byť třeba jen podmínečně! Ještě bych zde zmínil výkon rozhodčích. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že scénář velel dovést utkání k remíze. Proto k vidění byla situace, kdy po nastřelení hráče a jeho složení se na zem, se hned ozvala píšťalka a zcela nepochopitelně tak byla zastavena slibná příležitost Boleslavských. Po našem vstřeleném gólu pak otáčení a vymýšlení faulů tak, aby byl scénář naplněn. Nezdařilo se, tedy sláva uhráli jsme první tři body!

Druhý den jsem na oplátku šel na Plzeňský stadion sledovat tým, který proti Turkům zahrál opravdu dobře. Zde měl zápas také jasný scénář, tedy klokan nesmí vyhrát. První tři tvrdé souboje jasně naznačují, kdo bude dnes slavit. Hra obou týmu za celé utkání nepřinesla vůbec nic zajímavého. Je ale pravda, že se člověk alespoň zasmál. Tolik nepřesností to se opravdu nevidí. Rozhodčí tomu pak jen nasazují korunu.

Shrnutí. Viděl jsem dva zápasy, ale pamatovat si budu jen grilované kolínko z Žatce.

Příště a všichni hrrr na Liberec! 

Pan Slamáček

Vyhledávání