Slavia - Slovácko EDEN 6.5.

07.05.2009 08:51

Všechno je jednou poprvé!

 

Není zvykem, aby se zde objevil článek po zápase, na kterém nebyl autor osobně přítomen, nicméně okolnosti mě k tomu donutili. Byl jsem hodně naštvanej, když jsem před 14 dny nestihl kvůli práci pohár se Zlínem, tentokrát jsem však o své účasti ani neuvažoval. Tak moc mě naštvali události posledních dní okolo našeho milovaného klubu. Nesouvisí to jen s výsledkovou a herní mizérií, každý má právo na období, kdy se nedaří, nicméně takové období je potřeba překonat pokorou a zvýšeným úsilím, nikoliv siláckými proslovy k novinářům o tom, jak je všechno vlastně v pohodě....... Není!

Posledních 5 ligových zápasů mělo vždy stejný scénář. Díky laxnímu vstupu do utkání dostáváme góly, z nichž většinu bychom při plné koncentraci všech hráčů dostat nemohli. A pak začíná souboj s časem, zda se nám podaří vyrovnat. Většinou se to nepodaří, protože naši útočníci během posedávání na lavičce (případně tribuně) v předchozích klubech asi ztratili potřebný klid k zakončení. Protože jak si jinak vysvětlit, že všichni dali za 10 jarních zápasů dohromady tolik gólů (3), jako nepotřebný Goce Toleski v 8 podzimních.

 Korunu všemu pak nasadilo naše vedení, kterého jsem se až doposud zastával. Chápal jsem spory s ČT a následné neodvysílání zápasů v evropských pohárech, ale nepochopím, že při kulminaci naší mizerné formy nasadí na nejbližší domácí zápas vstupné Z3. Mohlo by mi to být celkem jedno, protože máme s dětmi tři permanentky, z nichž dost často jednu nevyužiji (Slavia v ČT), ale není, protože ve stávající situaci by každý hlas na stadionu zvyšoval pravděpodobnost splnění nedělního úkolu.

Chce se mi věřit, že už vše bude jen lepší a protože to převážně závisí na vstřelených brankách, dovolím si parafrázovat klasika:

Pekharte! Besto! Ivano !

PS: úmyslně jsem vynechal francouzskou neposilu !

 

SLAVIA NAVŽDY !
pavelD

Vyhledávání