SLAVIA - SLOVÁCKO, EDEN 18.4.2011

20.04.2011 23:01

Zápas, který měl být naplněním hesla "SEŠÍVANÍ DRŽÍ SPOLU" navštívilo spolu s 12-ti veleňáky 5730 nejvěrnějších diváků...  Byť to byla opět nejvyšší návštěva uplynulého kola, zdá se mi toto číslo sakra malé! Kdy jindy bychom měli projevit podporu našemu milovanému klubu, než v těchto dnech, kdy se doslova a do písmene rozhoduje o našem bytí a nebytí? Zvláště když iniciativa SDS vyhlásila několik dní předem formu protestu proti neznámým majitelům Slavie! Nu nevadí, aspoň je vidět, kolika slávistům leží osud Slavie opravdu na srdci...
Do samotného zápasu jsme vstoupili aktivně a tato aktivita přinesla také v desáté minutě vedení 1:0. To když na Trubilův centr nejvýše naskočil Pepa Kaufman, trknul do balónu a ten skončil přesně v horním růžku zkoprnělého Filipka!!! Lepší začátek jsme si nemohli přát! Ještě do přestávky jsme měli několik slibných příležitostí, zvláště ta Vlčkova volala po gólu, ale první poločas už žádnou další branku nepřinesl.
Jestliže jme museli čekat na gól v prvním poločase 10. min, tak v druhém nám na to stačily minuty 3. K přímému kopu z 27 metrů se postavil, v tento večer výborně hrající a hlavně nezvykle bojující Lukáš Jarolím, který technickou střelou překonal bezmocného brankáře hostí podruhé!
Všichni hráči do jednoho překypovali bojovností a nasazením. Jakoby chtěli všem těm tajemným, kterým náš kotel po přechodu na východní tribunu vystavil formou povedeného chorea červenou kartu, ukázat, že opravdu držíme spolu!!!
V 59.min si naši obránci zřejmě řekli, že i mág v naší brance zaslouží trochu té chvály a proměnili se na chvíli v ,,trabanty´´, kteří jen bezmocně přihlížejí jak se ,,mercedes´´ Švancara řítí volnou dálnicí na naší branku. Na konci autostrády však stál Martin, který vystřihnul jeden ze svých zázračných zákroků a donutil ,,mercedes´´ odjet do servisu!
2:0, v celku dobrý fotbal, parádní atmosféra, ale hlavně veliký otazník nad naší budoucností...
Cestu domů si o tom všem s ,,Krtkem´´,mimochodem naším novým členem, který měl svou edenskou premiéru, povídáme.
Povídáme si dále i U Arazimů a povídali bychom si jistě celou noc, nebýt našich pracovních povinností. Je totiž o čem mluvit a mám pocit, že ještě dlouho bude...
Tři důležité body tedy zůstaly v Edenu. Abychom tam zůstali i my, o to už se bojuje na jiných hřištích. Pane Platile, alespoň já Vám držím palce!!!

TATA
F.F!!!

Vyhledávání