Slavia – MB, Eden 25.07.2009

27.07.2009 00:24

Celý týden jsem se pln optimismu těšil na sobotní zápas a nepřipouštěl jsem si nic jiného než vítězství alespoň o dvě branky. Těsně před odjezdem však zahlodal červíček pochybností. Co když to nevyjde, přeci jen je polovina mužstva nová? No nic, to zvládneme, uklidňuji se a přesto si říkám, že za určitých okolností nemusí být ani remíza špatná .....

 Už týden předem jsem věděl, že spousty sedaček zůstanou kvůli dovoleným opuštěné a naše účast byla nakonec někde okolo 50%. Po příchodu do sektoru mě potěšilo shledaní s panem Čapkem ze sekretariátu a poté jsme se pozdravili se Zdeňkem, který má stejně jako loni permanentku o řadu pod námi. Společně s ním a Slamákem jsme vyvěsili vlajku a nová sezóna tak mohla začít.

Obavy o výkon rychle berou za své, Slavia se prezentuje poměrně pohlednou hrou, které však schází finální přihrávka. Na naši polovinu pouštíme Boleslav pouze sporadicky, přesto překvapivě inkasujeme první. Do vápna letí centr, který se snaží trefit volejem dlouhán Rolko. Oddychl jsem si, protože balon trefil špatně a vypadá to, že míří vysoko nad bránu ....  ale najednou je míč v naší síti. Jak je to možný, co tam Čaroděj dělal? Do konce zápasu se nám podaří už jen vyrovnat, když střídající Marek Jarolím uklidní balon k tyčce po faulu/nefaulu na Jardu Černého.  Slavia zvyšuje obrátky a snaží se zápas otočit, další šanci si už ale nepřipraví, naopak v samém závěru po dalším nedorozumění Čaroděje se stopery trefuje Chramosta z dálky břevno prázdné brány. Z Edenu odjíždíme tedy nakonec vcelku spokojeni, byť ztráta dvou bodů v domácím prostředí mrzí. I když se zápas Martinovi zrovna nepovedl, věřím že v dalších zápasech bude velikou oporou, koneckonců ani loňský začátek v Liberci nebyl bez chyby. Aby těch pohrom nebylo málo, tak závěrečné zhodnocení v restauraci u Arazimů probíhá netradičně nad řezaným Kozlem, protože došel vitamín G10.

 

SLAVIA NAVŽDY!

PavelD

Vyhledávání