SLAVIA - ČESKÉ BUDĚJOVICE EDEN 10.5.2009

11.05.2009 01:25

 

Bojovnost, nasazení, bojovnost. To je to hlavní, co odlišovalo dnešní zápas od těch posledních. A pak ještě jedno - Pavel Fořt... Je neuvěřitelné, jak tentýž hráč dokáže odehrát v několika dnech tak rozdílné zápasy. Vše začalo jako obvykle - zahozenou šancí Fořta a já, jako už po několikráté, ho znovu odeslal do Francie nebo ještě co možná dál.

Jenže byl to právě ten Pavel Fořt, který v 10.min. rozvlnil poprvé síť Dynama!!!

Kdo si myslel, že po rychlé brance Slavia ovládne hru byl na omylu. Dál jsme sice měli převahu, ale na hráčích byla vidět až příliš nervozita.

V duchu jsme se všichni modlili, aby se nějaký z dobře rozehraných protiútoků Budějek neujal. Naštěstí sudí fouknul penaltu a já se zase otočil zády abych to neviděl... Byl jsem však donucen Fanýskem se dívat, takže jsem mohl sledovat bezpečně proměněnou Fořtovu desítku!!!

Od té chvíle jsem byl, po dlouhé době, přesvědčen, že už to zvládneme. Zvlášť, když soupeř hrál už o deseti.

Nakonec mohlo být vítězství i vyšší,ale buďme rádi za 3 body...

Znovu se vrátím k Pavlovi Fořtovi. Odehrál svůj nejlepší zápas ve Slavii! Bylo to přesně to, co jsme od něj asi všichni očekávali před začátkem jarní části ligy. Nikdo se nebude zlobit na útočníka, který nepromění v zápase několik šancí, když se v těch rozhodujících prosadí!!! A to byl právě jeho dnešní výkon.

Nebýt nesmyslné cenové politiky klubu, mohlo spolu s 16 členy naší odbočky sledovat toto důležité vítězství víc než 10 400 diváků...

Večerní pozápasová schůze byla okořeněná trapným vystoupením Sralty ve Zlíně.

Co dodat, na Žižkově nám už stačí uhrát bodík... Škoda pondělního termínu...

TATA

FAITHFUL FOREVER

Vyhledávání