SLAVIA - BRNO, EDEN, 25.2.2011

26.02.2011 11:18

Tak nám to po dlouhé zimní přestávce začalo. Teplota sice připomínala spíš zimní turnaj, ale ani to a ani nesmyslný čas výkopu neodradilo třináct členů naší odbočky spolu se 4455 diváky zavítat do stále ještě prvoligového Edenu.
Výsledky zimní přípravy, prohlášení o morální síle mužstva i příchod nového majitele, to vše vlévalo optimismu do našich promrzlých žil. Prvních deset minut dalo vzpomenout zašlým časům, rychlé kombinace, přesné přihrávky, nátlaková hra i několik náznaků gólových šancí. Vše vypadalo, že je jen otázkou času kdy pokoříme přetíženou obranu Zbrojovky. V 11.minutě však přišla nesmyslná křižná přihrávka, kterou vystihl brněnský Pernica, opřel se do balónu, míč před Vaniakem zaplaval a zapadl pod břevno...Troufám si tipnout, že tento obránce již tak krásnou branku ve kariéře nevstřelí.
Nastal tedy čas, aby jsme prokázali onu před začátkem jara proklamovanou vnitřní sílu mužstva. Místo toho se však naše hra vrátila tam, kde na podzim skončila. Bezduché nakopávání míčů, nekonečná řada nepřesných přihrávek, nervozita, neochota vzít odpovědnost na svá bedra a hlavně naprostá jalovost v útoku. Nepomohlo ani dvojité střídání po přestávce. I když Standa Vlček dokázál v 63.minutě vyrovnat, žádnou změnu ve hře to nepřineslo. Jestliže někdo očekával závěrečný tlak, tak se nedočkal...Naopak nebýt fantastického zákroku našeho veterána v brance při Kalabiškově hlavičce, mohlo být ještě hůř.
Potvrdilo se tedy to, o čem všichni hovořili. Je dobré odškrtnout si několik ušetřených miliónů za platy nebo za nákup zkušených hráčů, ale je také dobré zachránit v Edenu ligu. A to bude při vší úctě k hráčům jako jsou Dostál, Koreš nebo Zákostelský zatraceně těžký úkol...
V sobotu nás čeká Liberec a nezbývá než doufat, že k nám na výroční schůzi budou chodit jen samé dobré zprávy.

TATA

Vyhledávání