SLAVIA - BANÍK OSTRAVA, EDEN 21.9.2009

22.09.2009 08:53

 

Kouzlo Edenu trvá dál! Ani ve dvacátém ligovém zápasu na novém stadionu jsme nebyli poraženi. I když tentokrát se zde představil soupeř více než zdatný a nutno uznat, že nebýt Martina Vaniaka v brance, kdo ví, jak by zápas skončil. Byl to zase ten starý dobrý „čaroděj“, který vyšvihl tři neuvěřitelné zákroky a udržel Slavii ve hře o tři body. Ty zůstaly nakonec v Edenu i díky dvěma krásným gólům Adama Hlouška, ten poslední přidal střídajivší Peter Grajciar.
Účast naší odbočky na tomto krásném zápase nebyla kdovíjaká. Z důvodů pracovních a tradičně „jiných“ převládali v naší desetičlenné skupince ti neplnoletí. Cesta z Veleně tedy byla pro některé z nich dosti kostrbatá a museli vzít za vděk MHD. Kostrbatá byla i pro mojí drahou, krásnější polovičku, která dorazila před brány stadionu bez permanentky... Jen shovívavost ochranky, která přivřela oči nad tím, že vchází do Edenu na permici mého synovce, jí dovolila sledovat napínavé utkání.
Krásný večer zkazila jen zavřená veleňská hospoda, takže tyto řádky píší při popíjení lahvového piva... Jako kulisa mi zní přímý přenos z Brna, kde mužstvo pro vyvolené právě po přihrávce bývalého slávisty Dostálka na bývalého slávistu Doška, za asistence bývalého slávisty Blažka v rumunské bráně prohrává 1:0! Tak snad to nějak dopadne.
Jak jsem napsal. Tři důležité body zůstaly doma a bylo by krásné je potvrdit ve dvou následujících derby proti pravé Bohemce a levé Spartě.

TATA
FAITHFUL FOREVER!!!

Vyhledávání